Sekite mūsų naujienas

Video

Daugiau video

 

Titulinis/Informacijos centras


Informacijos centras / Naujienos

Filtruoti pagal datą

Nuo: Iki:

Filtruoti pagal tekstą


Nuo š.m. liepos 1 d. bus įvestos kelių naudotojų mokestį patvirtinančios vinjetės

Nuo š.m. liepos 1 d. transporto priemonių savininkai ar valdytojai vinjetes, patvirtinančias sumokėtą mokestį, galės įsigyti ne tik bankuose, bet ir degalinėse bei kitose vietose, pažymėtose specialiais ženklai. Prieš įvažiuodami į apmokestintą kelią jie privalės priklijuoti vinjetės pagrindinę dalį prie transporto priemonės priekinio stiklo.

Lietuvoje ir užsienio šalyse įregistruotų transporto priemonių savininkai ar valdytojai už važiavimą Lietuvos aukščiausios kategorijos keliais turi sumokėti naudotojo mokestį. Toks mokestis įteisintas ir daugelyje Europos Sąjungos šalių.

Nuo š .m. liepos 1 d. įsigalioja nauja kelių naudotojo mokesčio mokėjimo tvarka – sumokėjus mokestį bus išduodami mokesčio sumokėjimą patvirtinantys dokumentai – vinjetės.

Kovo 23 d. susisiekimo ministro įsakymu Nr. 3-97 patvirtintas vinječių aprašas, kuris reglamentuoja vinječių formą, reikalavimus, įsigijimo ir naudojimo tvarką.

Vinjetė – vieno lapo dokumentas, susidedantis iš dviejų dalių. Pagrindinės dalies centre yra Lietuvos valstybės kontūrai. Vinjetė turės apsaugos elementus, seriją ir numerį. Kitoje vinjetės pusėje pateikta instrukcija lietuvių bei anglų kalbomis.

Transporto priemonių savininkai ar valdytojai vinjetes galės įsigyti degalinėse ir kitose vietose, pažymėtose specialiais ženklais ir prieš įvažiuodami į apmokestintus kelius privalės priklijuoti vinjetės pagrindinę dalį prie transporto priemonės priekinio stiklo. Tais atvejais, kai įvažiavus į Lietuvos valstybės teritoriją arba išvykstant iš krovinių krovos ar įmonės buveinės (nuolatinės transporto priemonės stovėjimuos) vietosnėradegalinės, transporto priemonių savininkai ar valdytojai  tai padaryti privalės artimiausioje degalinėje ar kitoje vinjetėmis prekiaujančioje vietoje.

Naudotojo mokestis netaikomas, jei apmokama kelio dalis naudojama kaip apylanka, kuri pažymėta specialiais ženklais, taip pat kertant apmokamą kelią, taip pat žemės ūkio veiklos subjektams, kai jie važiuoja iki savo dirbamo lauko ir grįžta iš jo. Įsakyme išvardinti atvejai, kada vinjetes bus galima pakeisti.


Atnaujinta: 2009-09-21 01:07:44